تعمیرات درایو و اینورتر

تنتاش

تنتاش با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی و مجرب ترین مهندسین آماده تعمیرات انواع درایو و اینورتر در برند های مختلف به صنعتگران عزیز می باشد.

درایوها

تجهیزاتی هستند که وظیفه کنترل دور و قدرت موتور ها را بر عهده دارند. این تجهیزات قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی بطور پیوسته افزایش و یا کاهش دهند.

درایو ها و اینورتر ها
درایو ها به راحتی می توانند گشتاور و جهت حرکت موتور را تغییر دهند. مکانیزم کاری درایو ها به این نحو می باشد، ابتدا برق ac ورودی به برق dc تبدیل می شود.  سپس با سوئیچ زنی بر روی ترانزیستورهای قدرت به یک خروجی ولتاژ و فرکانس متغیر دست خواهیم یافت. با استفاده از مکانیزم مدولاسیون پهنای باند براحتی می توان به یک سرعت ثابت و پایدار برسیم. درایو با فیدبکی که توسط انکودر از موتور می گیرد به یک حالت پایدار می رسد.

در چنین حالتی موتور حتی با بیشترین تغییرات آنی بار ، همواره دارای یک سرعت ثابت و یکنواخت می باشد. یکی دیگر از مزایای درایو ها فرسودگی و اصطلاک کمتر موتور ها می باشد. زمانی که از درایو استفاده می شود فشار بسیار کمتری به موتور وارد می شود. در لحظه راه اندازی با توجه به مدولاسیون پهنای باند همانند سافت استارتر  عمل می کند. به این نحو که با افطایش فرکانس و عرض پالس مناسب جریان موتور را کنترل می نماید. یکی از نکاتی که همواره در مقوله نصب و راه اندازی درایو ها باید رعایت شود مبحث حفاظت درایو ها می باشد.

همواره موتورها و کابل های آن از مواردی می باشد که باعث سوختن درایو می باشند. و در بحث تعمیرات درایو و اینورتر جزء جدایی ناپذیر می باشد.

تعمیرات

تعمیرات درایو و اینورتر در مدلهای مختلف از جمله:

siemens , bosch , inderamat, mc360, Ls, fanuc, omeron, delta , hse, fidia , …

برند های مختلف درایو


یک دیدگاه برای “تعمیرات درایو و اینورتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*