درایو

تنتاش

تعمیرات درایو و اینورتر با پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی و پرسنل مجرب در شرکت تنتاش

درایو

درایو صنعتی

درایوها تجهیزاتی هستند که وظیفه کنترل دور و قدرت موتور ها را بر عهده دارند. این تجهیزات قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی بطور پیوسته افزایش و یا کاهش دهند.
درایو ها به راحتی می توانند گشتاور و جهت حرکت موتور را تغییر دهند. مکانیزم کاری درایو ها به این نحو می باشد.

با توجه به شکل بالا ابتدا برق ac ورودی به برق dc تبدیل می شود. سپس با سوئیچ زنی بر روی ترانزیستور های قدرت به یک خروجی با ولتاژ و فرکانس متغیر دست خواهیم یافت. وظیفه درایو این می باشد که موتور تحت هر شرایطی با سرعت ثابت و یکنواخت بچرخد. برای رسیدن به این مهم می بایست فرکانس و عرض پالس گیت ترانزیستورها تغییر کند. یک سوال در اینجا مطرح می شود. درایو چگونه می فهمد که عرض پالس سوئیچینگ باید تغییر کند. در واقع درایو با فیدبکی که توسط انکودر از موتور می گیرد به این مهم دست می یابد. انکودر موقعیت دقیق موتور و سرعت و جهت چرخش موتور را به درایو می فهماند. این امر موجب تغییر پهنای پالس و فرکانس سوئیچینگ می شود. بنابراین موتور به راحتی می تواند به یک سرعت ثابت و پایدار برسد. که حتی با بیشترین تغییرات آنی بار ، همواره سرعت ثابت و یکنواخت داشته باشد.

نکاتی که همواره در مقوله نصب و راه اندازی درایو ها باید رعایت شود، مبحث حفاظت درایو ها می باشد.

تنتاش با پیشرفته ترین تجهیزات و با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص در زمینه تعمیرات و نصب انواع درایو ها با توان های مختلف آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد.
siemens , bosch , inderamat, mc360, Ls, fanuc, omeron, delta , hse, fidia , …

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*